Przejdź do treści

Zegarek na pasku czy bransolecie – co wybrać

Poza jakże ważnymi parametrami technicznymi zegarka, równie istotny jest jego wygląd oraz producent. To jak będzie się prezentował zegarek, jest bardzo ważne. Na rynku nie brakuje modeli i różnego rodzaju rozwiązań dlatego, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na proste pytanie, zegarek na pasku czy bransolecie? Jak się okazuje, nie jest to takie oczywiste.

Klasyka


Pierwszym skojarzeniem, gdy pomyślimy o zegarku na rękę, jest zazwyczaj skórzany pasek. To właśnie skóra jest najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji zegarków. Dzieje się tak ze względu na szereg zalet, jakie za sobą niesie. Jest naprawdę lekka, a przy tym bardzo elegancka. Gdy zadajemy sobie pytanie: „zegarek do garnituru, pasek czy bransoleta ?”, to właśnie skórzany pasek może być odpowiednim wyborem. Jest on dość uniwersalny i pasuje do wielu stylizacji, w tym garnituru. Jeśli chodzi o kolor, to w dalszym ciągu przoduje czarny oraz brązowy. Warto jednak zauważyć, że spora liczba producentów oferuje swoim klientom coraz to bardziej zwariowane kolory. Warto też zauważyć, że spora ilość marek, sama wykonuje paski do swoich zegarków. Poza skórą naturalną, w droższych modelach możemy spotkać taką ekstrawagancję jak pasek ze skóry aligatora. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że paski możemy bezproblemowo wymieniać, dlatego warto posiadać kilka w różnych kolorach.

Co, jeśli nie skóra ?


Poza klasyczną skórą, jeśli chodzi o zegarek z paskiem, coraz częstsze stają się paski wyprodukowane z kauczuku czy silikonu. Są one głównie przeznaczone dla sportowców, za sprawą swojej wysokiej wytrzymałości. Świetnie znoszą one wysokie temperatury czy wilgoć. Nie obcierają rąk i mogą być wykorzystywane do nurkowania czy pływania bez zmieniania swojego wyglądu. Jest to świetny wybór dla osób prowadzących sportowy i aktywny tryb życia.

Bransoleta


Bransoletka do zegarka to alternatywa dla paska. Najczęściej są one produkowane ze stopu tytanu bądź stali, możemy jednak znaleźć także modele ceramiczne. Jeśli chodzi o modele wyprodukowane z tytanu, to są one stworzone dla osób podatnych na podrażnienia czy uczulenia, gdyż ich noszenie nie sprawi nam żadnych problemów. Poprzez różnorodność metod złocenia i pokrywania, możemy uzyskać naprawdę niesamowite efekty. Mamy też dużo większą swobodę, jeśli chodzi o dekorację bransolety ze względu na metalowe wykonanie. Bransolety są bardzo wytrzymałe, a przez ich wodoszczelność, nie będzie kłopotu z nurkowanie czy zwykłym pływaniem.

Oba rozwiązania mają wiele zalet. Pytanie „pasek czy bransoleta ?”, zadaje sobie wiele osób, jest to jednak w pełni osobista sprawa. Przed zakupem powinniśmy pomyśleć o naszych potrzebach i przyzwyczajeniach i na tej podstawie zdecydować.